Własna firma w Polsce - krok po kroku Dodaj firmę do bazy Unikalna treść

 

Teoria a praktyka

Śledząc najnowsze doniesienia z prasy czy też z sieci, dotyczące różnego rodzaju przewinień i wydarzeń, które mają swój silny związek z wymiarem sprawiedliwości, łatwo dość do wniosku, że prawo w Polsce a prawo na świecie to dwie zupełnie różne sprawy i zupełnie różne rzeczywistości.Polskie prawo, szczególnie rodzinne oraz prawo karne – jest prawem, które pięknie wygląda jedynie na papierze. Można śmiało stwierdzić, że: w Polsce, prawo pisane to nie to samo, co prawo realnie istniejące.


Nie bardzo wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Trudno jest wszak zrozumieć, po co istnieją pewne zapisy, które i tak nie są do końca realizowane i które stają się wręcz martwymi przepisami czy zapisami widniejącymi w różnego rodzaju kodeksach prawa.W Polsce dużo mówi się o tym, że jest to państwo prawa i sprawiedliwości, jednakże nie do końca jest to prawdą.


Można zaryzykować stwierdzenie, że Polska, jako kraj sprawiedliwości i prawa to jedynie „pobożne” życzenie i wizja, z którą dość trudno się obecnie zgodzić.


Przerażające jest wszak to, że osoby, które w opinii publicznej zasługują na najwyższy wymiar kary, są traktowane dość łagodnie przez sąd.


Bardzo modnym stwierdzeniem, jakie możemy wówczas usłyszeć z ust sędziów to: zbyt mała szkodliwość czynu lub też brak świadomości popełnianego i zarzucanego sprawcy czynu.


Najczęściej są to bardzo niskie oraz tym samym krzywdzące wyroki i bulwersujące opinię publiczną. Jeszcze bardziej poruszają opinię publiczną sprawy, które ulegają przedawnieniu ze względu na brak odpowiedniej ilości dowodów.

 

 

 
Copyright ©2008 by aspektyprawne

Katalog Stron Edukacyjnych najlepsze strony

Katalog - Promocja w internecie Katalog zdrowyKatalog Stron - TREFL

program partnerski

Kreator Stron www