Własna firma w Polsce - krok po kroku Dodaj firmę do bazy Unikalna treść

 

Jak samodzielnie rozwiązać sprawy spadkowe
i prawidłowo przygotować pisma procesowe?

Stan prawny na dzień 1.01.2007 r. W poradniku zostały uwzględnione zasady opodatkowania po dniu 1 stycznia 2007 r.

Powiesz, że czytałeś niejeden poradnik pełen paragrafów, fragmentów ustaw i kodeksów, od czego tylko rozbolała Cię głowa? A tymczasem mamy dla Ciebie niespodziankę!


Dzięki prostemu, komunikatywnemu językowi zrozumiesz całą treść od początku do końca. Poradnik napisany został językiem przystępnym dla osób nie posiadających wykształcenia prawniczego, by mogły we własnym zakresie dokonać odpowiednich czynności spadkowych bez konieczności korzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego.

 pomoże Ci zrozumieć następujące kwestie:

 • nabycie spadku kiedy i w jaki sposób należy dokonać stwierdzenia nabycia spadku i czy można zmienić postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku; kiedy spadek przyjąć, a kiedy odrzucić; jak zabezpieczyć przedmioty wchodzące w skład spadku,
 • nabycie spadku dziedziczenie – z ustawy, z testamentu, między małżonkami, przy rozwodzie, przy separacji, między konkubentami, przy adopcji dziecka, po zmarłym pracowniku; kto dziedziczy, a kto może być uznany za niegodnego dziedziczenia,
 • nabycie spadku jak sporządzić i w jaki sposób odwołać testament; kiedy i jak go unieważnić,
 • nabycie spadku zachowek – kto i w jakiej formie może otrzymać zachowek a kto go nie otrzyma; jak obliczyć zachowek; od kogo i w jaki sposób żądać wypłaty,
 • nabycie spadku wydziedziczenie – jak można wydziedziczyć i co zrobić, gdy zostaliśmy wydziedziczeni,
 • nabycie spadku dział spadku – jak dokonać podziału majątku i czy darowizny dokonane przez zmarłego wpływają na zmniejszenie schedy spadkowej; kiedy można sprzedać odziedziczoną rzecz,
 • nabycie spadku spadek z długami – w jakim zakresie spadkobierca odpowiada za długi spadkowe i co zrobić, by ich nie płacić,
 • nabycie spadku umowy spadkowe – czy można zrzec się spadku na rzecz innej osoby; kiedy można zbyć spadek w drodze umowy,
 • nabycie spadku podatek od spadku – jak obliczyć podatek od spadku i jakie są skale podatkowe; kiedy należy zapłacić podatek a także kto nie musi go płacić,
 • nabycie spadku pisma procesowe i opłaty – przykłady prawidłowo napisanych pism procesowych oraz informacje o opłatach.

W którym poradniku znajdziesz tyle niezbędnych Ci informacji?

Wielką zaletą pozycji jest przejrzystość. Nie musisz czytać całości od deski do deski, by dowiedzieć się tego, czego szukasz. Dokładny spis treści umożliwi Ci szybkie i wybiórcze poruszanie się po eBooku.

Dzięki poradnikowi będziesz wiedział jak prawidłowo sformułować i jak opłacić następujące pisma procesowe:

 • wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy,
 • wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu,
 • wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu,
 • wniosek o zobowiązanie do złożenia testamentu,
 • wniosek o przesłuchanie świadka testamentu ustnego,
 • wniosek o zatwierdzenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku,
 • wniosek o zabezpieczenie spadku,
 • wniosek o zmianę postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku,
 • pozew o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia,
 • testament własnoręczny wraz z wydziedziczeniem,
 • pozew o zachowek,
 • wniosek o dział spadku.

Każdy przynajmniej raz w życiu musi uregulować swoje
sprawy spadkowe

Lepiej wcześniej zasięgnąć informacji na ten temat, bo człowiek opłakujący bliską osobę nie ma sił ani ochoty na poszukanie wiadomości z tej dziedziny. Myślisz, że jeszcze przez wiele lat ten problem nie będzie Cię dotyczył? Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja do wykorzystania posiadanej wiedzy.

Zanim pobiegniesz do notariusza, adwokata lub radcy prawnegoprzeczytaj poradnik.

Proponujemy Ci pozycję wyjątkową, bo napisaną dla laika, z myślą o czytelniku i jego problemach, a nie „o ciekawych przypadkach” czy z chęci pochwalenia się przed kolegami z branży.

Autorka przed przystąpieniem do pracy gromadziła pytania zadawane w Internecie, telewizji i wszelkich innych możliwych źródłach. Z tego przeogromnego zbioru wybrała te najczęściej się pojawiające, dokładnie je opisała, zanalizowała i napisała do nich odpowiedzi.

W Polsce mieszka blisko 40 milionów ludzi. Myślisz, że nikt z nich nie był w takiej sytuacji jak Ty? Zobacz, jak sobie z nią poradził. Mówią, że człowiek uczy się na błędach, ale lepiej (i taniej) jest uczyć się na cudzych niż na własnych.

Nie trać niepotrzebnie pieniędzy na wizyty u fachowca

Krok po kroku powiemy Ci co powinieneś zrobić – abyś mógł łatwiej zrozumieć treść, autorka obrazuje omawiane zagadnienia przykładami. Jest ich aż 75!

Przeczytaj fragment zaczerpnięty z eBooka:

„Małżonkowie dziedziczą po sobie wtedy, gdy na dzień śmierci spadkodawcy ich małżeństwo istniało. Jeśli małżonkowie pozostawali we wspólności ustawowej, wówczas z dniem śmierci jednego z nich dochodzi do podziału majątku wspólnego na dwie połowy i tylko połowa zmarłego małżonka podlega dziedziczeniu.

Przykład 12
Adam i Anna pozostawali w związku małżeńskim i posiadali wspólny dom jednorodzinny. Mieli jedną córkę. Adam zmarł. W takiej sytuacji w postępowaniu spadkowym dziedziczeniu będzie podlegała tylko połowa domu stanowiącego spadek, gdyż druga połowa należy do Anny. Anna i jej córka będą dziedziczyć z mocy ustawy po połowie z części domu należącej do Adama. W rezultacie udział Anny w całym domu będzie wynosił 3/4, a córki 1/4.”

Skorzystaj z wiedzy specjalistów i zamów poradnik " Prawo spadkowe" już za 31.70 zł! -formularz zamówienia

Dajemy Ci Wieczną Gwarancję - jeśli pubilkacja nie spełni Twoich
oczekiwań ( w co wątpimy)
zwrócimy Ci Całą Kwotę jaką zainwestowałeś na jej zakup!Niska emerytura
 
Copyright ©2008 by aspektyprawne

Katalog Stron Edukacyjnych najlepsze strony

Katalog - Promocja w internecie Katalog zdrowyKatalog Stron - TREFL

program partnerski

Kreator Stron www